Centralne odkurzanie

System centralnego odkurzania to produkt zapewniający perfekcyjną czystość. Jest bezpieczną dla użytkownika solidną i godną zaufania metodą utrzymania czystości w dużych i małych obiektach

Dzięki szerokiej gamie akcesoriów oraz możliwości jednoczesnego korzystania z systemu przez kilku użytkowników czas potrzebny na sprzątanie jest ograniczony do minimum. 

Doskonale spełnia swoją rolę w małych mieszkaniach i w wielkich fabrykach. Wszędzie gdzie przebywają ludzie. Wszędzie gdzie potrzebna jest czystość cisza i wygoda.

JAK TO DZIAŁA ?

Jednostka ssąca jest zainstalowana w jednym z pomieszczeń gospodarczych budynku: piwnicy, garażu, kotłowni. Siecią rur jest ona połączona z gniazdami ulokowanymi w różnych miejscach budynku. W chwili otwarcia klapki gniazda ssącego, wciśnięcia przycisku w rączce lub użycia pilota, automatycznie uruchomiona zostaje jednostka ssąca. Odkurzanie następuje poprzez praktyczny, lekki i elastyczny zarazem wąż wprowadzony do gniazda ssącego a zakończony odpowiednimi ssawkami lub szczotkami. Szeroki wybór naszych akcesoriów umożliwia skuteczne i nieskomplikowane odkurzenie każdego miejsca w domu i każdej powierzchni. 

ZALETY

Brak hałasu:

Jednostka ssąca jest zainstalowana w oddalonym pomieszczeniu gospodarczym a zatem domownicy czy pracownicy nie są narażeni na hałas z jakim mamy do czynienia w czasie pracy tradycyjnego odkurzacza. 

Czyste środowisko:

Kurz jest zasysany i natychmiast przenoszony z pomieszczeń do jednostki ssącej, gdzie następuje filtrowanie i później usuwanie zużytego jednak w pełni oczyszczonego powietrza na zewnątrz budynku. Zewnętrzna elewacja naszego budynku i naturalne środowisko pozostaną czyste.

Minimum czasu i kosztów eksploatacyjnych:

System filtracji zastosowany w naszych jednostkach, zapewnia kilku miesięczne stałe podciśnienie nie zależne od stopnia zapełnienia zbiornika kurzowego. Zastosowane filtry wymagają oczyszczenia raz na pół roku. Nie ma konieczności korzystania z worków kurzowych a jeżeli już mamy takie życzenie to wystarczą zwykłe worki foliowe na śmiecie. Kurz usuwamy raz na 4-6 miesięcy. Oczywista jest znaczna oszczędność czasu i pieniędzy w porównaniu z eksploatacją tradycyjnych odkurzaczy.

Zdrowotne bezpieczeństwo użytkowników budynku:

System definitywnie eliminuje z pomieszczeń w których przebywają ludzie, brud, bakterie i mikrocząsteczki kurzu zawierające niebezpieczne dla życia roztocza. 

INSTALACJA

System najkorzystniej zaplanować już w fazie projektowania budynku a wykonać najpóźniej przed wylaniem podłóg i położeniem tynków. Montaż instalacji najlepiej powierzyć, przeszkolonemu przez nas instalatorowi. Dobry elektryk czy hydraulik również nie powinien mieć większych problemów jeżeli będzie opierał się na naszych wskazówkach zawartych w dostarczanej wraz z elementami instalacyjnymi dokumentacji. Gwarantujemy pomoc wyspecjalizowanego personelu przy projektowaniu, kosztorysowaniu oraz montażu instalacji.

Pierwszy etap: 

Rozprowadzenie instalacji rurowej najlepiej przeprowadzić w czasie budowy lub remontu budynku. Wszystkie elementy systemu mogą być z powodzeniem stosowane zarówno w budynkach typu szkieletowego jak ich tych murowanych, gdzie instalacja jest zalewana betonem. W przypadku budynków już wykończonych do poprowadzenia instalacji wykorzystuje się kanały wentylacyjne, przestrzenie między ścianami, sufity podwieszane.

Drugi etap:

Po wykończeniu ścian i podłóg montuje się jedną z naszych centralnych jednostek ssących, której właściwy dobór uzależniony jest od powierzchni budynku oraz od ilości osób mających jednocześnie korzystać z systemu. Gwarantujemy naszą pomoc przy uruchomieniu , zapewniającą w szczególności przy systemach przemysłowych funkcjonalność oraz właściwe działanie przez wiele lat. Później pozostaje jedynie dobór odpowiednich gniazd ssących oraz akcesoriów do sprzątania. 

AKCESORIA NA KAŻDĄ POTRZEBĘ 

Dzięki najwyższej jakości nowoczesnemu systemowi oraz największemu na rynku wyborze akcesoriów, sprzątanie staje się przyjemnością. Kilkadziesiąt, różnego rodzaju szczotek, ssawek i innych dodatków zapewnią każdemu użytkownikowi pełną satysfakcję, gwarantując czystość każdej powierzchni.


CAŁY ASORTYMENT Z ZAKRESU CENTRALNEGO ODKURZANIA ZNAJDĄ
PAŃSTWO 
NA STRONIE FIRMY BORYSOWSKI.

We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website.
Ok