Grzejniki

Nowoczesne instalacje centralnego ogrzewania powinny być wyposażone w grzejniki o małej pojemności wodnej a tym samym o małej bezwładności cieplnej.

Warunki te spełniają oferowane przez Nas grzejniki stalowe płytowe Buderus typu Logatrend K-Profil, VK-Profil, K-Plan, VK-Plan. Grzejniki takie przekazują dużą część ciepła poprzez promieniowanie, które jest zdrowsze i bardziej przyjemne dla człowieka. Grzejniki jednopłytowe przekazują około 70% ciepła przez promieniowanie a resztę przez konwekcję. Przez ograniczenie konwekcji grzejniki nie powodują przenoszenia kurzu, szkodliwego dla ludzi.

Grzejniki Logatrend w zależności od typu posiadają elementy konwekcyjne z profilowanej blachy stalowej, grubości 0,5 [mm]. Elementy te są zgrzewane punktowo z płytami grzejnymi. Zarówno płyty grzejne jak i elementy konwekcyjne wykonane są z blachy stalowej, głęboko tłoczonej, walcowanej na zimno wg DIN EN 10130. Boki i góra grzejników są obudowane osłonami z blachy.

Zastosowany w grzejnikach Logatrend system zamocowania umożliwia montaż tego samego grzejnika z doprowadzeniem przewodów z prawej lub lewej strony. Pokrycie ochronne grzejników wykonywane jest w następujących etapach procesu produkcyjnego:

  • odtłuszczanie,
  • fosforanowanie,
  • położenie warstwy farby podkładowej, wypalanej w temperaturze 160 [ºC],
  • położenie wierzchniej warstwy lakieru proszkowego, epoksydowo-poliestrowego, w kolorze białym (RAL 9016) wypalanego w temperaturze 200 [ºC].